Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

Dziś Komisja Europejska podczas rozprawy zawnioskowała do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie okresowych kar finansowych w związku z nieprzestrzeganiem zakazu wycinki w Puszczy. Komisja ma 4 dni na złożenie formalnego pisma. Gdyby Trybunał przychylił się do tego wniosku byłby to...

czytaj dalej »

Kup najnowszy numer Miesięcznika Dzikie Życia – właśnie ukazało się wrześniowe wydanie. Tematem przewodnim numeru jest po raz kolejny Puszcza Białowieska i presja jakiej jest poddawana w ostatnich miesiącach.

czytaj dalej »

W dniach 25 i 26 września 2017 r. w Uniwersytecie Śląskim w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa poświęcona śmierci zwierząt. Patronat medialny nad konferencją objął Miesięcznik Dzikie Życie.

czytaj dalej »

Ministerstwo Środowiska chce zezwolić na odstrzał łosi. 28 sierpnia br. projekt rozporządzenia w tej sprawie pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacyjnego. Jego uzasadnienie jest niezgodne z zaleceniami ekspertów, w tym autorów „Strategii ochrony i gospodarowania populacją...

czytaj dalej »

Strażnicy Klimatu to jedyne w Polsce szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej przygotowujące kompleksowo osoby, które chcą samodzielnie prowadzić kampanie społeczne i działania strażnicze na rzecz ochrony klimatu.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 6 »