Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Aktualności

W październiku ukazała się książka bliska gatunkowi science fiction na temat współczesnego stanu klimatu oraz polityki klimatycznej. Autorzy próbują objaśnić marazm XXI wieku stulecia oraz przyczyny braku działań na rzecz polityki niskoemisyjnej. Patronat nad książką objął...

czytaj dalej »

● Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Minister Szyszko i Lasy Państwowe wydadzą wyrok na łosie

20-10-2017

Już 10 listopada, zgodnie z wolą ministra Szyszki, myśliwi zaczną zabijać chronione moratorium łosie, co wynika z dokumentów opublikowanych przez Rządowe Centrum Legislacji. Uwagi strony społecznej, w tym organizacji pozarządowych, przyrodników i naukowców zajmujących się badaniem...

czytaj dalej »

Podczas panelu "Energetyka a węgiel - jaka przyszłość" na Kongresie Energetycznym we Wrocławiu dr inż. Wojciech Myślecki, przewodniczący zespołu nowoczesnych technologii wytwarzania energii przy NCBR powiedział, że budowa bloku 1000 MW w Ostrołęce jest dużym błędem.

czytaj dalej »

Ukazała się książeczka „Fraszki na ptaszki” z tekstami Marka Świerszcza i ilustracjami Weroniki Osieckiej. Patronat medialny nad książeczka objął nasz miesięcznik.

czytaj dalej »

13-15 października wzięliśmy udział w czwartej edycji Łemkowyna Ultra Trail rozgrywanej w Beskidzie Niskim. Wystartowaliśmy w 7 osób, pogoda dopisała, krajobrazy cieszyły oczy. Biegowe święto w prawdziwie dzikich górach za nami.

czytaj dalej »

« 1 2 3 4 5 6 »